X
تبلیغات
رایتلکمپانی فورد با توسعه سیستم "هشدار چراغ ترمز بی سیم"  که هم‎اکنون مراحل تست را طی می‎کند، در تلاش است تا امنیت سرنشینان را بهبود ببخشد و از تعداد تصادفات در جادههای پر پیچ و خم بکاهد. این سیستم به رانندههایی که پشت سر در حال حرکت هستند، حتی زمانی که خودروی شما را مشاهده نمیکنند، هشداری مبنی بر وجود ترافیک در مسیر حرکتشان میدهد.

این سیستم جدید، سیگنالی را با استفاده از فرستنده بیسیم به خودروهای پشت سر شما می‎فرستد و با روشن کردن یک چراغ هشدار دهنده در صفحه کیلومترشمار، آنها را از وجود ترافیک آگاه میکند. لازم به ذکر است که مشخصاً این سیستم در مسیرهای مستقیم چندان کاربردی نخواهد داشت؛ چراکه شما و رانندگان دیگر به راحتی خودروهای در حال حرکت در مقابل را میبینید و به سرعت خودرو را کنترل میکنید. اما زمانی که دید راننده محدود است، برای مثال در شرایط آب و هوایی بد  یا در جادههای پرپیچ و خم که هر لحظه راننده ممکن است با خودروی مقابل برخورد کند، سیستم ابداعی کمپانی فورد زمان کافی را به رانندههای دیگر میدهد تا به آرامی سرعت خودرو را کم کرده و از برخورد احتمالی جلوگیری کنند. با وجود این سیستم، رانندهها نیازی ندارند تا به یکباره پای خود را روی ترمز فشار دهند یا به سرعت، خودرو را به یک سمت هدایت کنند.

در حال حاضر کمپانی فورد اعلام نکرده است که چه زمانی و در چه مدلی از این سیستم جدید استفاده خواهد کرد. قطعاً توسعه فناوریهایی از این دست، به پیشرفت و دستیابی هر چه سریعتر به سیستم ارتباطی "خودرو به خودرو" (سیستمی که در آینده امکان ارتباط تمام خودروهای در حال حرکت در یک جاده مشابه را فراهم میسازد) کمک شایانی خواهد کرد. آیا به نظر شما روزی فرا می‎رسد که با استفاده از این سیستم‎ها میزان تلفات جاده‎ای به صفر برسد؟


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :