X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی


  

در حال حاضر چند شرکت معتبر مانند گوگل و آئودی در حال توسعه تکنولوژی خودروهای اتوماتیک هستند. این در حالی است که ولوو تمرکز خود را بر روی سیستم پارک اتوماتیک خودروها قرار داده است. کمپانی سوئدی، تکنولوژی جدید خود را در یک مدل کانسپت به کار گرفته است؛


به گفته شرکت ولوو، این مدل مفهومی بعد از این‎که راننده از خودرو خارج شد، می‎تواند به تنهایی و با کمک دستگاه‎های نصب شده روی آن یک پارکینگ پیدا کند و بعد از پیدا کردن جای پارک خالی ، خود را پارک کند و زمانی که به ماشین خود نیاز داشتید، با پای خودش به سراغتان می‎آید.

روش کار کانسپت ولوو به این صورت است که خودرو  در ابتدا از وجود سرویس پارک خودکار در اطراف خود اطمینان کسب می‎کند. راننده پس از پیاده شدن از خودرو با فعال کردن این سیستم توسط گوشی تلفن هوشمند خود همه چیز را به خودرو می‎سپارد. در ادامه اتومبیل شما با استفاده از سنسورهایی که به نظر قابل رویت نیستند راه خود را به سمت پارکینگ پیدا می‎کند (این‎که تجهیزات و سنسورها قابل رویت نیستند ، به تنهایی پیشرفت قابل ملاحظه‎ای محسوب می‎شود). در این مسیر ماشین هوشمند ولوو با خودروهای دیگر و عابرین پیاده و اجسام اطراف نیز در ارتباط است. ولوو اعلام کرده است که حاصل تحقیق در مورد خودروهای خودکار این شرکت را در اواخر سال 2014 در نسل بعدی ولوو XC90 خواهیم دید.


ولوو تمام تلاش خود را میکند تا به هدف سال 2020 شرکت برسد، هدفی که امید دارد خودروهای ولوو باعث مرگ حتی یک نفر هم نشوند! به نظر شما این هدف دست‎یافتنی است؟


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :